Wycieczki szkolne

Krajowe

Złoty Stok - Muzeum Papiernictwa - Szczeliniec - Afrykarium

 

Dzień I

Kopalnia w Złotym Stoku, m.in. zwiedzanie z przewodnikiem Sztolni Gertruda z tajemniczym chodnikiem Śmierci, spotkanie z Gnomem, zwiedzanie Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Przejazd „pomarańczowym tramwajem”. Średniowieczny Park Techniki, replika średniowiecznej osady górniczej, zbudowanej w skali 1:1. Wszystkie urządzenia działają, o czym każdy może się sam przekonać. Zwiedzanie Parku można spokojnie określić jako podróż w czasie do średniowiecza. Przejazd na miejsce zakwaterowania. Obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach z warsztatami samodzielnego czerpania papieru, zwiedzanie muzeum, w którym wystawy przedstawiają historię papieru i papiernictwa na świecie, w Polsce i na Śląsku w okresie rękodzielniczej produkcji oraz historię techniki i technologii papierniczej w dobie maszynowej produkcji papieru. W przyziemiu papierni znajduje się czerpalnia, w której odbywa się pokazowa rękodzielnicza produkcja papieru. Szczeliniec, szczyt ten jest widoczny już z daleka jako trapezoidalny blok skalny porośnięty lasem iglastym. Piaskowcowa powierzchnia szczytu jest zwietrzała i popękana, dzięki czemu tworzy różnorodne formy skalne przypominające swoim wyglądem ludzi oraz zwierzęta oraz głębokie wąwozy i korytarze tworzące labirynt skał. Ciekawostką są dwie skały, tzw. chybotki: Kołyska Księżniczki Emilki oraz Serce Ducha Gór, które, pomimo znacznej masy, można niewielkim wysiłkiem poruszyć. Na szczyt prowadzi kręty szlak składający się z 665 schodów. Spacer po Kudowie Zdrój, Pijalnia wód oraz Park Zdrojowy. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Ogród Zoologiczny wraz z Afrykarium, założony w 1865, jest najstarszym na obecnych ziemiach polskich i największym (pod względem liczby wystawianych zwierząt) ogrodem w Polsce. Powierzchnia ogrodu to 30 ha.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ