Wycieczki szkolne

Zako(power) – Słowacja – Kraków – Wieliczka

Zako(power)

 

Dzień I

Przejazd do Wieliczki. Wieliczka, jedna z najstarszych i najbardziej znanych kopalni soli kamiennej na świecie. Wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Podczas zwiedzania będziemy mogli zobaczyć m.in. Kaplicę Św. Kingi. Magiczna podróż labiryntem solnych korytarzy to idealna okazja, żeby poznać unikalne pejzaże niezwykłych komór, odkryć tradycję i historię wielickiej kopalni. Obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Dolina Kościeliska, jedna z najpiękniejszych w Tatrach. Ma długość około 9 kilometrów. W dolinie znajduje się kilka bardzo popularnych jaskiń m.in. Jaskinia Mroźna. Jaskinia Mroźna, do jaskini znajduje się na wysokości 1100 m n.p.m., a otwór wyjściowy na wysokości 1112 m n.p.m. Całkowita długość jaskini wynosi 560 m. Wąwóz Kraków i Jaskinia Smocza - boczna odnoga Doliny Kościeliskiej, skalny jar rozpoczynający się na wysokości ok. 1030 m n.p.m. Po przejściu około 100 metrów jest rozszerzenie i po lewej stronie znajduje się żelazna drabinka, którą należy wejść by znaleźć się w jaskini – Smocza Jama. Obiadokolacja.
lub
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Morskiego Oka, największego tatrzańskiego stawu, skąd rozciągają się przepiękny widok na najwyższy szczyt Polski – Rysy. W drodze powrotnej zwiedzimy drewnianą kaplicę w stylu zakopiańskim w Jaszczurówce. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, pierwszy zakopiański cmentarz, jedna z najsłynniejszych nekropolii polskich. Są tu pochowani wybitni dla Zakopanego, Tatr i Podhala. Wjedziemy kolejką na Gubałówkę, przespacerujemy Szlakiem Papieskim na Butorowy Wierch i zjedziemy wyciągiem. Gubałówka wznosi się po północno - zachodniej stornie Zakopanego. Z góry roztacza się przepiękna panorama Zakopanego całych polskich Tatr. Czas do dyspozycji grupy na Krupówkach. Wielka Krokiew, największa skocznia narciarska oraz jeden z największych obiektów sportowych w Polsce. To tutaj m.in. święcił swoje sukcesy Adam Małysz. Wjazd wyciągiem krzesełkowym. Obiadokolacja.

 

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd na Słowację. Spisz i Jaskinia Lodowa. Spisz, to przepiękna kraina położona na terytorium Słowacji i Polski. Wszystkie odwiedzane podczas wycieczki obiekty, a więc Zamek Spiski , Jaskinia Dobszyńska Lodowa oraz kościół w Lewoczy wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa przyrody i kultury UNESCO , wszystkie określane są również perłami Spisza i stanowią prawdziwą gratkę dla miłośników historii i kultury. Obiadokolacja.
lub
Śniadanie. Słowacki Raj. Narodowy Park "Słowacki Raj" znajduje się we wschodniej części Słowacji. Położony na płaskowyżu zbudowanym z wapieni i dolomitów był przekształcany w ciągu tysięcy lat przez rzeki Hornad i Hnilec. Przejście Słowackiego Raju, to spora dawka adrenaliny i niezapomnianych przeżyć. Sucha Bela i Przełom Hornadu oferują liczne drabinki, mostki i kładki. Wszystko, to dostępne dla turystów i nie wymagające specjalnych umiejętności wspinaczkowych. Obiadokolacja.

 

Dzień V

Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa. Wawel: Katedra św. Stanisława i Wacława i groby królewskie, kościół katedralny. Miejsce koronacji królów Polski oraz spoczywania ich szczątków. Dzwon Zygmunta, najsłynniejszy polski dzwon. Ufundowany przez Zygmunta I Starego. Według legendy, pęknięcie serca dzwonu zwiastuje złe czasy dla Polski, zaś według popularnego przesądu dotknięcie serca przynosi szczęście. Zamek Królewski, rezydencja królewska. Stary Rynek z Sukiennicami. Kościół Mariacki, gotycki, jeden z największych i najważniejszych kościołów Krakowa. Powrót w godzinach wieczornych.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ