Wycieczki szkolne

Zagraniczne

Włochy klasyczne + Wybrzeże Amalfitańskie

 

Dzień I

Zbiórka 12.30. Podstawienie autokaru o 12.00. Wyjazd z Polski o 13.00. Przejazd nocny do Włoch. Przejazd około 19 h.

 

Dzień II

Florencja. Spacer po stolicy Toskanii z przewodnikiem. Zwiedzanie kościoła Santa Croce (miejsce pochówku wybitnych postaci, m.in. Michał Anioł czy Galileusz), spacer na plac Signoria, przejście Ponte Vecchio, fontanna z Prosiaczkiem, wstęp do katedry Santa Maria del Fiore. Zakończenie zwiedzania w okolicach Mercato San Lorenzo i pałacu Medyceuszy. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie stolicy regionu Kampanii z przewodnikiem. M.in. wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z kościołami: San Lorenzo, Santa Chiara, Nowy Kościół Jezusa i Sant’Anna dei Lombardi. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień IV

Śniadanie. Wjazd autokarem na parking w masywie wulkanu Wezuwiusz. Jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Przejazd do Pompei. Zwiedzanie zaginionego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w 79 roku n.e. Wycieczka na trasę widokową wzdłuż wybrzeża Amalfitańskiego. Zwiedzimy Sorrento, Positano oraz słynne Amalfi. Sorrento, krótki spacer po słynnym kurorcie, kolorowym, pełnym życia i radości miasteczku z pięknymi widokami. Positano, miasto uznawane za jedno z najpiękniejszych we Włoszech, gdzie zostało nakręconych wiele filmów i gdzie wypoczywa wiele znanych osób. Amalfi, spacer po miasteczku, zwiedzanie katedry. Czas dla grupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

 

Dzień V

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem. Spacer śladami starożytnych Rzymian. Wzgórze Kapitolińskie: Forum Romanum i Koloseum, najsłynniejszy amfiteatr świata oraz Łuk Konstantyna. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień VI

Śniadanie. Muzeum Watykańskie i Kaplica Sykstyńska, zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra m.in. Ołtarz Papieski i Pieta Michała Anioła, wizyta przy grobie Jana Pawła II. Spacer Via della Canciliazione pod Zamek Anioła, najbardziej charakterystyczną budowlę na nabrzeżach Tybru. Dzisiejsza twierdza była w swej pierwotnej wersji monumentalnym mauzoleum – grobowcem cesarza Hadriana i jego następców. Przejazd do Spacer z przewodnikiem po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta. Barokowy Piazza Navona z fontanną Quattro Fiumi, Piazza Rotonda z Panteonem – antyczną świątynią wszystkich bogów, mieszczącą grób Rafaela, Piazza Colonna z kolumną Marka Aureliusza, mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, Piazza Quirinale z siedzibą prezydenta Republiki Włoskiej, Piazza Barberini z fontanną Trytona, Schody Hiszpańskie Czas do dyspozycji grupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

 

Dzień VII

Śniadanie. Przejazd do Asyżu, miasta Św. Franciszka. Klasztor o.o Franciszkanów, Bazyliki św. Klary, Bazyliki Santa Maria deli Angeli. Przejazd w okolice Bolonii na nocleg. Obiadokolacja.

 

Dzień VIII

Śniadanie 7.00. Przejazd do Wenecji. Rejs z Punta Sabbioni do Wenecji na Plac Św. Marka. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą, najwyższą budowlą w mieście. Mosty weneckie m.in. Most Westchnień oraz Rialto. Czas dla grupy. Rejs powrotny do Punta Sabbioni. Wyjazd ok. 19.00. Przejazd nocny do Polski.

 

Dzień IX

Powrót do kraju w godzinach południowych.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

UBEZPIECZENIE KL

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ

POLECAMY RÓWNIEŻ