Wycieczki szkolne

Zagraniczne

Wiedeń i Morawski Kras

 

Dzień I

Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Objazd po Ringstrasse: Kościół Wotywny, Ratusz, Teatr Zamkowy, Parlament, gmachy Muzeum Przyrodniczego i Historii Sztuki. Zobaczymy również Operę Wiedeńską jedną z najbardziej znanych scen operowych świata. Hoffburg, zimową rezydencję Habsburgów, przejdziemy najważniejszymi dziedzińcami, zobaczymy Pomnik Marii Teresy. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, na której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, na której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Katedra św. Szczepana. Wiedeń, ze względu na bogactwo atrakcji, należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Przejazd na miejsce zakwaterowania. Obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wiednia. Hundertwasser Haus, jeden z najsłynniejszych dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera. Koncepcją twórcy jest nawiązanie dialogu z przyrodą – na tarasach, balkonach i w innych niespodziewanych miejscach rośnie wiele roślin. Ponadto zastosowano wiele rozwiązań, które mają na celu ucieczkę od linii prostych i regularności. Następnie przejedziemy do barokowej budowli – Belwedere, krótki spacer wśród zabytkowych budynków. Przejedziemy do dawnej letniej rezydencji Habsburgów, Pałacu Schönbrunn, zobaczymy jeden z najpiękniejszych europejskich pałaców oraz piękne ogrody. Na koniec Góra Kahlenberg oraz Kaplica Jana III Sobieskiego. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Morawski Kras - Jaskinia Punkowy, rejs podziemną rzeką. Znana na całym świecie przepaść Macocha ma głębokość ponad 138 metrów i jest największą przepaścią tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie. Górna jej część ma 174 metry długości oraz 76 metrów szerokości. Na skraju przepaści są dwa widokowe mostki. Atrakcją jest podziemna rzeka Punkva. Cały kompleks reprezentuje kilkadziesiąt kilometrów jaskiń, przez które częściowo przepływają wody.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

UBEZPIECZENIE KL

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ