Wycieczki szkolne

Krajowe

Tropem Adama Mickiewicza

 

Przejazd do Śmiełowa. Pałac w Śmiełowie wybudowany został w 1797 roku. Podczas zaborów, dzięki swemu położeniu tuż nad granicą dzielącą je, wykorzystywany był jako punkt przerzutowy ludzi i literatury wykorzystywanej w działalności niepodległościowej. Znaczenie to wzrosło po wybuchu powstania listopadowego. To tutaj zatrzymał się na kilka tygodni sierpnia 1831 Adam Mickiewicz. Dlatego właśnie obecnie w pałacu mieści się Muzeum Adama Mickiewicza. Zwiedzanie oraz lekcje muzealne pod tytułem: Pobyt Adama Mickiewicza w Wielkopolsce. Wędrówka śladami poety po dworach i pałacach Wielkiego Księstwa Poznańskiego.
Przejazd do Skansenu Soplicowo, znajduje się w Cichowie. Folwark soplicowski należący do Krzywińskiego Towarzystwa Kulturalnego, stoi na niewielkim pagórku i zajmuje obszar 1,5 ha. Pięknie wkomponowano w krajobraz zabudowania gospodarcze przeniesione z planu filmowego "Pan Tadeusz". W lamusie znajduje się biuro, a w kurniku toalety. Spichrz pełni rolę sali kinowej, a stajnia - gospody. Możliwość zorganizowania posiłku lub ogniska.
Przejazd do Kopaszewa, Pałac zbudowany w latach 1800-01. Po pożarze z 1886 odbudowany w 1892, odnowiony w latach 1921-23 w stylu klasycystycznym. W pałacu kilkakrotnie między sierpniem 1831 a styczniem 1832 przebywał Adam Mickiewicz. Legenda głosi, że to właśnie tutaj powstawały fragmenty Pana Tadeusza. Dookoła pałacu znajduje się park o powierzchni 11,8 ha urządzony zgodnie z panującą w XIX wieku modą na naturalizm, z najdłuższą w Europie aleją platanową, prowadzącą do dawnego folwarku. Powrót w godzinach popołudniowych.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ