Wyjazdy firmowe

Zagraniczne

Szwecja – rejs do Karlskrone i Kalmar

 

Dzień I

Wyjazd w godzinach rannych ( do ustalenia). Zwiedzanie Starówki gdańskiej. Długi Targ, reprezentacyjna ulica Gdańska. Pełni funkcję rynku, jest przedłużeniem ul. Długiej, z którą tworzy tzw. Drogę Królewską. Żuraw Gdański, Wizytówka Gdańska – Fontanna Neptuna, Dwór Artusa. Bazylika Mariacka dzieło gotyckiej architektury ceglanej.
Wieczorem odprawa i rozlokowanie w kabinach. Początek nocnej przeprawy przez Bałtyk. Na pokładach zewnętrznych można podziwiać widoki oddalającego się portu w Gdyni. Wspólna kolacja w restauracji Food City. Czas na wypoczynek, zakupy w sklepie i wspólną zabawę uczestników rejsu w pokładowych barach.

 

Dzień II

Śniadanie na pokładzie promu. Widoki na szkierowe wysepki, na których położona jest Karlskrona. Zejście na ląd. Autokarowa wycieczka z przewodnikiem. Przejazd autokarem i przystanki w najciekawszych miejscach Karlskrony, położonego na kilkudziesięciu wyspach miasta założonego w XVII w. przez Karola XI i do dziś będącego głównym portem szwedzkiej marynarki wojennej. W czasie dwugodzinnego zwiedzania miasta z autokarem odwiedzimy m. in.: Kościół Admiralicji – zbudowany pod koniec XVII wieku, największy zachowany drewniany kościół w Szwecji; przed kościołem skarbonka-figura Matsa Rosenboma – symbol miasta. Björkholmen – wpisana na listę UNESCO dzielnica kolorowych drewnianych domków; niegdyś mieszkali tu najbiedniejsi stoczniowcy. Rynek – centralny plac z ratuszem, dwoma barokowymi kościołami:Trójcy Świętej i Fryderyka oraz pomnikiem króla Karola XI, założyciela miasta. Nabrzeże Królewskie – miejsce, od którego wizyty w mieście kiedyś rozpoczynali królowie; widok na archipelag i wejście do portu wojennego. Wycieczka autokarowa po mieście kończy się przy Muzeum Morskim, po którym oprowadzi nas przewodnik. Do atrakcji muzeum należą m. in. imponująca kolekcja modeli okrętów, podwodny tunel, oryginalne figury dziobowe czy też możliwość samodzielnego postrzelania z działa armatniego.
Czas wolny w centrum miasta Karlskrony. Po czasie wolnym udajemy się autokarem do miasta Kalmar (ok. 90 km). W mieście zwiedzamy dziedziniec oraz wały renesansowego zamku, zbudowanego przez dynastię Wazów, oraz współczesne centrum miasta – wyspę Kvarnholmen z imponującą katedrą i przytulnymi deptakami.
Czas wolny w centrum miasta Kalmar. Na zakończenie dnia udajemy się na położony na wyspie Svinö punkt widokowy na most olandzki – niegdyś najdłuższy most w Europie.
Powrót autokarem na terminal promowy, odprawa biletowa. Powrotny wieczór na pokładzie promu – na początek uroczysta kolacja w postaci bogatego bufetu szwedzkiego z piwem i winem bez ograniczeń. Rozrywka w naszych barach, na dyskotece oraz w pokładowym kasynie do białego rana.

 

Dzień III

Wschód słońca na morzu dla tych, którzy właśnie wracają do kabin z dyskoteki, widoki polskiego wybrzeża z Helem i Zatoką Gdańską. Śniadanie na promie w trakcie wpływania do portu w Gdyni. Zejście na ląd. Przyjazd w godzinach popołudniowych.

 

Program jest propozycją ramową. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski. Skontaktuj się z nami. 

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

UBEZPIECZENIE KL

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ