Wycieczki szkolne

Zagraniczne

Pojezierze Augustowsko – Suwalskie – Troki – Wilno – Wilczy Szaniec – Święta Lipka

 

Dzień I

Przejazd do Augustowa. Rejs Gondolami po Jeziorze Necko – Jeziorze Rospuda – Rzece Rospuda – Dolinie Rospuda. Przejazd na miejsce noclegu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Klasztor pokamedulski wraz z eremami w Wigrach położonych na brzegu jeziora Wigry. W "zamierzchłych" czasach było to ulubione miejsce polowań wielkich książąt litewskich i królów polskich. Spływ kajakowy Czarną Hańczą z Wigry do Budy Ruskiej, to idealny szlak dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze spływami. Trasa liczy ok. 14 km, a odpowiedni nurt rzeki ułatwia wiosłowanie. Spływ rozpoczyna się szkoleniem przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy również wypływają z grupą i nad nią czuwają. Dodatkowo, każdy z uczestników zostaje wyposażony w kamizelkę ratunkową. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie prastarej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego księcia Giedymina. Zamek księcia Witolda, jedyny zamek wodny na Litwie. Widnieje na wszystkich litewskich widokówkach. Spacer śladami Karaimów (ulica Karaimska, cmentarz, kienesa). Przejazd do Wilna M.in.: Ostra Brama, cerkiew św. Ducha, Plac Ratuszowy, Katedra Wileńska z Kaplicą Królewską św. Kazimierza, Cmentarz na Rossie, kościół św. Apostołów Piotra i Pawła na Antokolu, zaułek gotycki, gotycki kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, muzeum Mickiewicza ,wjazd na Górę Trzech Krzyży. Obiadokolacja.

 

Dzień IV

Śniadanie. Wilczy Szaniec, w samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie. Jest to miejsce nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera. Tu decydowano o wykorzystaniu jeńców w niemieckim przemyśle zbrojeniowym; budowie nowych obozów koncentracyjnych. Tu pracowali i przebywali m.in.: Adolf Hitler, Hermann Göring, Heinrich Himmler, Martin Bormann, Joseph Goebbels... Przejazd do Świętej Lipki. Święta Lipka i koncert organowy. Znajduje się tu jeden z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce z XVIII wiecznymi organami, które należą do najwspanialszych prospektów barokowych w Europie. Posiadają 35 głosów, a ich obudowa zdobiona jest złoconym ornamentem liści akantu. Powrót w godzinach wieczornych. 

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ