Wyjazdy firmowe

Krajowe

Podlasie na drezynie

 

Dzień I

Przejazd do Białegostoku. Spotkanie z przewodnikiem. Spacer po stolicy Podlasia: Rynek Kościuszki, późnobarokowy Ratusz, Cerkiew pw. św. Mikołaja, Pałac Branickich wraz z parkiem pałacowym, zespół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie. Przejazd Krainą Otwartych Okiennic. Przejazd do Hajnówki, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej. Zobaczymy dwupoziomową cerkiew – sobór św. Trójcy. Następnie przejedziemy do Białowieży. Puszcza Białowieska, najstarszy pierwotny las nizinny, jedyny na naszym kontynencie. Zwiedzając Białowieski Park Narodowy, zobaczymy zróżnicowane obszary leśne w charakterze pierwotnym jak grąd dębowo– grabowy (unikat w świecie roślin). Muzeum Przyrodniczo – Leśne Białowieskiego Parku Narodowego, Rezerwat Pokazowy Zwierząt, gdzie można zobaczyć dziki, wilki, jelenie, sarny oraz żubry – wizytówkę parku. Szlak Dębów Królewskich – ścieżka wśród kilkudziesięciu dębów w wieku od 150 do 500 lat. Przejazd drezyną po szlakach Puszczy Białowieskiej, to niezapomniana kolejowa przygoda na stalowym szlaku Cara Mikołaja II. Kiedyś drezyny ręczne służyły kolejarzom jako pojazdy pomocnicze do prac torowych, a teraz każdy może wziąć drezynę w ręce i spróbować swoich sił. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Szlak Tatarski, szereg miejscowości podlaskich związanych historycznie, architektonicznie oraz współcześnie z kulturą tatarską i religią muzułmańską. Miejscowości położone na szlaku są jednak jeszcze szerzej zróżnicowane kulturowo i religijnie. Nierozerwalnie bowiem wiążą się one także z historią Żydów oraz z zamieszkującymi tu, również teraz licznymi wyznawcami prawosławia. Supraśl, gdzie zobaczymy Muzeum Ikon, ponad 1200 ikon, z których najstarsze pochodzą z XVIII w. Kopna Góra, spacer po Arboretum im. Powstańców 1863r. Miejsce to co prawda nie jest związane z historią tatarską, za to przyciąga swoją zróżnicowaną roślinnością. Bohoniki, w samym centrum malutkiej wsi stoi meczet. Góruje nad nim wieża z półksiężycem, symbolem wiary muzułmańskiej. Przerwa na posiłek kuchni tatarskiej. Obiadokolacja.

 

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do Narwiańskiego Parku Narodowego, spacer ścieżkami edukacyjnymi (kładka wśród bagien i Park Przydworski Kurowo), ekspozycja przyrodnicza w siedzibie Dyrekcji PN, projekcja filmu oraz spływ łodziami pychówkami. Obiadokolacja.

 

Dzień V

Śniadanie. Przejazd do Pentowa, Europejskiej Wsi Bocianiej. Na terenie kompleksu znajduje się ponad 20 gniazd bocianich. Przejazd do Tykocina, zwanego perłą baroku. Spacer po starówce: Plac Stefana Czarneckiego, zabytkowy rynek, zespół kościelny p.w. Trójcy Przenajświętszej, pomnik Orderu Orła Białego. W muzeum znajdującym się w Wielkiej Synagodze z XVII w. i Wielkim Bejt Midraszu zobaczymy kolekcje obrazujące historię i kulturę miasta i jego okolicy. Powrót.

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski. Skontaktuj się z nami.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ