Kraków - Zakopane - Słowacja
Dzień I
Wyjazd w godzinach porannych. Zwiedzanie z przewodnikiem Krakowa. Wawel: Katedra św. Stanisława i Wacława i groby królewskie, kościół katedralny. Miejsce koronacji królów Polski oraz spoczywania ich szczątków. Pochowani tu są św. Stanisław ze Szczepanowa i inni biskupi krakowscy aż po czasy współczesne, prawie wszyscy królowie od Władysława I Łokietka do Stanisława Leszczyńskiego. Członkowie rodzin królewskich oraz wielcy wodzowie i wieszcze narodowi. Dzwon Zygmunta, najsłynniejszy polski dzwon. Ufundowany przez Zygmunta I Starego. Obecne serce dzwonu waży 365 kg. Według legendy, pęknięcie serca dzwonu zwiastuje złe czasy dla Polski, zaś według popularnego przesądu dotknięcie serca przynosi szczęście. Zamek Królewski, rezydencja królewska. Jego szata zewnętrzna jak i wnętrza mają charakter renesansowy, barokowy, a także częściowo klasycystyczny. Posiada dziedziniec z krużgankami arkadowymi, bramę wjazdową i pięć wież mieszkalnych. (zwiedzanie z zewnątrz). Stary Rynek z Sukiennicami. Kościół Mariacki, gotycki, jeden z największych i najważniejszych kościołów Krakowa. Najcenniejszym obiektem we wnętrzu jest ołtarz Zaśnięcia NMP, pierwsze i najbardziej znane z dzieł Wita Stwosza. Z wieży północnej co godzinę grany jest hejnał. Jest on jednym z symboli Krakowa. Obiadokolacja.
Dzień II
Śniadanie. Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, pierwszy zakopiański cmentarz, jedna z najsłynniejszych nekropolii polskich. Są tu pochowani wybitni dla Zakopanego, Tatr i Podhala. Dolina Kościeliska, jedna z najpiękniejszych w Tatrach. Ma długość około 9 kilometrów. W dolinie znajduje się kilka bardzo popularnych jaskiń m.in. Jaskinia Mroźna. Wąwóz Kraków i Jaskinia Smocza - boczna odnoga Doliny Kościeliskiej, skalny jar rozpoczynający się na wysokości ok. 1030 m n.p.m. Po przejściu około 100 metrów jest rozszerzenie i po lewej stronie znajduje się żelazna drabinka, którą należy wejść by znaleźć się w jaskini – Smocza Jama. Wielka Krokiew, największa skocznia narciarska oraz jeden z największych obiektów sportowych w Polsce. To tutaj m.in. święcił swoje sukcesy Adam Małysz. Wjazd wyciągiem krzesełkowym. Czas do dyspozycji grupy na Krupówkach. Obiadokolacja.
Dzień III
Śniadanie. Przejazd na Słowację do Tatrzańskiej Łomnicy. Wyjazd kolejką gondolową z Tatrzańskiej Łomnicy do Łomnickiego Stawu 1751 m n.p.m. Możliwość wjazdu Łomnicki Szczyt, drugi po Gerlachu najwyższy szczyt Tatr (2634m n.p.m.). Na jego wierzchołek prowadzi 14 osobowa kolejka – czerwony wagonik dostarczający równie dużo przeżyć jak widoki ze szczytu góry (dodatkowo płatne 25 €/os.). Następnie wędrówka szlakiem Magistrali ze Skalnatego Plesa na Hrebienok. Po drodze zatrzymamy się na odpoczynek w schronisku Chata Zamkowskiego oraz przy jednym z Wodospadów Zimnej Wody. Wycieczkę kończy zjazd kolejką szynowo - terenową z Hrebienioka do Starego Smokowca. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja.
Dzień IV
Śniadanie. Przejazd na Słowację. Spisz i Jaskinia Lodowa. Spisz, to przepiękna kraina położona na terytorium Słowacji i Polski. Wszystkie odwiedzane podczas wycieczki obiekty, a więc Zamek Spiski, Jaskinia Dobszyńska Lodowa oraz kościół w Lewoczy wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa przyrody i kultury UNESCO , wszystkie określane są również perłami Spisza i stanowią prawdziwą gratkę dla miłośników historii i kultury. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja.
Dzień V
Śniadanie. Wjazd kolejką na Gubałówkę. Spacer Szlakiem Papieskim i zjazd wyciągiem. Gubałówka wznosi się po północno - zachodniej stornie Zakopanego. Z góry roztacza się przepiękna panorama Zakopanego i całych polskich Tatr. Powrót w godzinach wieczornych.
Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.
Cena uzależniona od:
• terminu wyjazdu
• miejsca wyjazdu
• liczb uczestników
• standardu zakwaterowania
Wycena w ciągu 24 h.
Organizujemy wyjazdy z całej Polski.