Wycieczki szkolne

Krajowe

Kraków – Energylandia – Wieliczka

 

Dzień I

Wyjazd o godzinach porannych. Zwiedzanie z przewodnikiem Krakowa. Wawel: Katedra św. Stanisława i Wacława i groby królewskie, kościół katedralny. Miejsce koronacji królów Polski oraz spoczywania ich szczątków. Pochowani tu są św. Stanisław ze Szczepanowa i inni biskupi krakowscy aż po czasy współczesne, prawie wszyscy królowie od Władysława I Łokietka do Stanisława Leszczyńskiego. Członkowie rodzin królewskich oraz wielcy wodzowie i wieszcze narodowi. Dzwon Zygmunta, najsłynniejszy polski dzwon. Ufundowany przez Zygmunta I Starego. Obecne serce dzwonu waży 365 kg. Według legendy, pęknięcie serca dzwonu zwiastuje złe czasy dla Polski, zaś według popularnego przesądu dotknięcie serca przynosi szczęście. Zamek Królewski, rezydencja królewska. Jego szata zewnętrzna jak i wnętrza mają charakter renesansowy, barokowy, a także częściowo klasycystyczny. Posiada dziedziniec z krużgankami arkadowymi, bramę wjazdową i pięć wież mieszkalnych. (zwiedzanie z zewnątrz). Stary Rynek z Sukiennicami. Kościół Mariacki, gotycki, jeden z największych i najważniejszych kościołów Krakowa. Najcenniejszym obiektem we wnętrzu jest ołtarz Zaśnięcia NMP, pierwsze i najbardziej znane z dzieł Wita Stwosza. Z wieży północnej co godzinę grany jest hejnał. Jest on jednym z symboli Krakowa. Obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Energylandia, największy park rozrywki w Polsce! 6 godzin niezapomnianej zabawy. Potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 50 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji. M.in. rollercoastery – Mayan, Dragon i Viking, Apocalipto, Aztec Swing... Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Wieliczki, gdzie zobaczymy jedną z najstarszych i najbardziej znanych kopalni soli kamiennej na świecie. Wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Podczas zwiedzania będziemy mogli zobaczyć m.in. Kaplicę Św. Kingi. Magiczna podróż labiryntem solnych korytarzy to idealna okazja, żeby poznać unikalne pejzaże niezwykłych komór, odkryć tradycję i historię wielickiej kopalni. Powrót w godzinach wieczornych. 

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski. Poniżej przykładowe ceny:

 

wyjazd z Poznania i okolic:

  • 430 zł/os. dla grupy 44 uczniów + 4 opiekunów
  • 450 zł/os. dla grupy 40 uczniów + 4 opiekunów

wyjazd z Bydgoszczy i okolic:

  • 430 zł/os. dla grupy 44 uczniów + 4 opiekunów
  • 450 zł/os. dla grupy 40 uczniów + 4 opiekunów

 

* Bilet wstępu do Energylandii nie wliczony w cenę. Cena uzależniona od wieku uczestników.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ