Wyjazdy firmowe

Zagraniczne

Kopenhaga – Malmö – Lund – Szczecin

 

Dzień I

Przejazd do Międzyzdrojów. Aleja gwiazd, molo, spacer brzegiem morza na Kawczą Górę - punkt widokowy na klifie. Zagroda pokazowa żubrów, celem hodowli jest propagowanie idei ochrony tego gatunku zagrożonego wyginięciem. Przejazd do Świnoujścia. Czas do dyspozycji grupy na promenadzie. Przejazd na terminal promowy. Odprawa, zaokrętowanie uczestników na pokład promu Scania. Zakwaterowanie w kabinach. Kolacja. Wypłynięcie promu w morze. Czas dla grupy. Możliwość skorzystania z barów, sklepów, dyskoteka.

 

Dzień II

Przypłynięcie do Ystad w godzinach porannych. Śniadanie, opuszczenie promu. Przejazd jednym z najdłuższych połączeń między lądami w Europie, mostem Øresund do Kopenhagi. Zwiedzanie Kopenhagi. Jedno z największych miast Skandynawii, położone malowniczo nad cieśniną Sund. Strzeże go najsłynniejsza na świecie Mała Syrenka tuż przy Przystani Królewskiej. W stolicy Danii zobaczymy także m.in. Fontannę Bogini Gefion, Pałac Amalienborg, gdzie codziennie odbywa się odprawa Gwardii Królewskiej, a także siedzibę Parlamentu – Zamek Christiansborg oraz XVIII wieczną dzielnicę portowa Nyhavn. Czas wolny. Spacer po deptaku Stroget znanym mi.in. z najmodniejszych sklepów, restauracji i występów licznych artystów, muzyków. Obiadokolacja w restauracji w Kopenhadze. Wyjazd z Kopenhagi. Powrót do Szwecji mostem Øresund. Zakwaterowanie w Hotelu.

 

Dzień III

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie Malmö, miasto to leży na samym południu Szwecji w prowincji Skania. Zabytkowa część, czyli Gamla Staden. Najbardziej charakterystycznym placem starego miasta jest Lilla Torg, który przylega do większego placu, Stortorget, gdzie znajduje się majestatyczny ratusz Rådhuset. Symbolem nowego miasta jest Turning Torso, najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji. Tuż obok można przespacerować się nadmorskim deptakiem z widokiem na most Öresund. Wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji. Pomiędzy starym, a nowym miastem znajduje się park, Slottsparken jego charakterystycznym elementem jest zamkowy wiatrak Slottsmöllan. Na terenie parku znajduje się również najstarszy renesansowy zamek Malmöhus Slott, gdzie mieści się muzeum przyrodnicze i akwarium, a tuż obok jest Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie można obejrzeć kokpity samolotów, wnętrze symulatora kontroli lotów oraz budowę silnika odrzutowego. Jedną z największych atrakcji jest idealnie zachowana łódź podwodna U3. Przejazd do Lund, najbardziej znane jako ośrodek akademicki, znajduje się tutaj założony w 1666 roku uniwersytet, który jest jedną z największych placówek edukacyjnych w Skandynawii. W centrum Lund zobaczymy najstarszą Katedrę. Jest ona jedynym kościołem w stylu romańskim w całej Szwecji, a w środku obejrzymy imponujący zegar astronomiczny skonstruowany około 1380 roku. Spacerując po miasteczku przyjrzymy się tajemniczym kamieniom runicznym z epoki Wikingów. Czas wolny. Przejazd do Ales Stenar, kamienny monument składający się z prawie 60 głazów, tajemniczy Krąg Wikingów. Przypuszcza się, że kompleks ten wzniesiony został około 1000 do 1500 lat temu i prawdopodobnie pełnił funkcję miejsca kultu, obserwatorium astrologicznego lub grobowca dla przodków wikingów. Do tej pory nie wiadomo jednak, kto i w jakim celu go zbudował. Przejazd do Ystad, malownicze miasteczko portowe, które przyciąga średniowieczną szachulcową zabudową, pięknymi, gotyckimi kościołami. Odprawa na terminalu promowym. Zakwaterowanie w kabinach. Kolacja. Późnym wieczorem wypłynięcie promu w morze. Czas dla grupy. Możliwość skorzystania z oferty sklepów, barów, dyskoteka.

 

Dzień IV

Przypłynięcie do Świnoujścia w godzinach porannych. Śniadanie, opuszczenie promu. Przejazd do Szczecina. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. M.in.: Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Kościół św. Piotra i Pawła, Brama Królewska, pl. Żołnierza, pl. Lotników, Urząd Miejski, pl. zwycięstwa, pl. Orła Białego, miejsce urodzenia Carycy Katarzyny, Muzeum Narodowe, Pałac Klasycystyczny, Kościół św. Jana Ewangelisty, Brama Portowa. Obiad. Powrót.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski. skontaktuj się z nami.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

PRZEPŁYNIĘCIE PROMEM

TAK

NOCLEGI W KABINIE DWUOSOBOWEJ

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE KL ORAZ NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ