Wycieczki szkolne

Krajowe

Kazimierz Dolny – Kozłówka – Lublin – Zamość – Sandomierz

 

Dzień I

Spacer wąwozem korzeniowym. Kazimierz Dolny, spotkamy się z przewodnikiem m.in. Rynek Kazimierski z renesansowymi kamieniczkami, Mały Rynek, kościół farny, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego. Kościół i Klasztor Franciszkanów. Wizyta w piekarni Sarzyńskiego – twórca kogutów kazimierskich. Obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Pałac w Kozłówce, zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich. Obecnie pałac jest siedzibą muzeum. Wnętrza są doskonale utrzymane i posiadają nieporównywalny w Polsce i bardzo rzadki w Europie stopień autentyzmu. Zobaczymy pałac, wozownie, muzeum socrealizmu oraz park.
Lublin, spotkamy się z przewodnikiem i przejdziemy trasą wiodąca do najciekawszych zabytków lubelskiego Starego Miasta. Zobaczymy m.in.: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Dworek Wincentego Pola, muzeum biograficzne. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Zamość – „perła renesansu”. Zwiedzanie z przewodnikiem. Rynek Wielki – najbardziej reprezentacyjna część miasta z ratuszem, kamienicami ormiańskimi i arkadowymi podcieniami. Stara i Nowa Brama Lwowska, Bastion VII, Nadszaniec, Dawny Kościół Klarysek przy Rynku Wodnym, Katedra, Brama Szczebrzeska, Dawny Pałac Zamoyskich, Pomnik Jana Zamoyskiego, Rynek Solny, Kościół Św. Katarzyny, Synagoga. Park miejski z elementami dawnej twierdzy, Makieta Starego Miasta w budowli fortecznej Kojec. Nowa Brama Lubelska, Rotunda (budowla forteczna i miejsce martyrologii). Obiadokolacja.

 

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do Sandomierza. Przespacerujemy się z przewodnikiem po Starówce. Zobaczymy m.in. Bramę Opatowską, Ratusz, Katedrę oraz Dom Długosza. Zbrojownia rycerska, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. W zbrojowni zobaczymy, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzymy zbroje rycerskie, czy chwycimy własnoręcznie za miecz, kuszę, halabardę. Przyjazd na miejsce zakwaterowania.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ