Wycieczki szkolne

Krajowe

JuraPark – Solec Kujawski - warsztaty

 

JuraPark w Solcu Kujawskim jest położony między Bydgoszczą a Toruniem w przepięknej leśnej scenerii. Na powierzchni ponad 12 ha znajdują się takie atrakcje jak: JuraPark, Muzeum Ziemi, Park Owadów, Park Rozrywki, Kino Emocji Cinema 5D i wiele innych.

 

Dzieci w ramach wycieczki, wezmą udział w seansie w Kinie 5D, przejdą ścieżkę dydaktyczną oraz muzeum z przewodnikiem, wezmą udział w wybranych warsztatach, a także będą miały możliwość skorzystać z innych atrakcji w parku.
Tematy warsztatów do wyboru:

 

• Warsztaty paleontologiczne - polegają na wypreparowaniu „szkieletu” dinozaura z gipsowego bloku. Uczestnicy warsztatów uzyskują informację o pracy paleontologów, poznają narzędzia ich pracy oraz etapy poszukiwań i sposoby zabezpieczeń cennych znalezisk.

 

Płukanie „złota” - W specjalnie przygotowanych korytach z płynącą wodą, dziecko posługując się misą oddziela „cenny kruszec” od pozostałych osadów. Dziecko przekonuje się jak pracochłonnym zajęciem jest poszukiwanie złota, uczy się cierpliwości w dążeniu do celu. Dziecko dowiaduje się gdzie pracują współcześnie poszukiwacze złota, poznaje pojęcie „gorączki złota”, dowiaduje się kiedy opłacalne jest wydobycie złota. Każdy uczestnik otrzymuje foliowy woreczek z zapięciem, w którym może gromadzić ziarenka wypłukanego przez siebie „złota”.

 

• Poszukiwanie dinozaurów na „Pustyni Gobi” - po krótkim przygotowaniu teoretycznym uczestnicy warsztatów przystąpią do poszukiwania szkieletów dinozaurów ukrytych w piaskach znajdującego się na terenie JuraParku placu zabaw – soleckiej „Pustyni Gobi”. W czasie trwania „wykopalisk” młodzi poszukiwacze zapoznają się z terenową pracą paleontologa i stosowanymi przez niego narzędziami oraz dokonują klasyfikacji odkrytego dinozaura.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ