Wycieczki szkolne

Krajowe

Gołuchów

 

Zamek w Gołuchowie, wczesnorenesansowa murowana budowla o charakterze obronnym, z basztami w każdym z narożników. W zamku mieści się muzeum z ekspozycją zabytkowych wnętrz i dzieł sztuki, m.in. część zbioru starożytnych waz greckich pozyskanych przez Jana Działyńskiego z wykopalisk w Noli, Capui i Neapolu (tzw. wazy gołuchowskie).

Zielona lekcja, na bazie wystaw stałych w Muzeum Leśnictwa, terenu parku-arboretum i Pokazowej Zagrody Zwierząt jest realizowany scenariusz zajęć. Podczas „zielonych lekcji” stosowane są aktywizujące metody nauczania. „Szukamy dendrologicznych skarbów” – lekcja polegająca na zabawie w podchody z użyciem mapki i kart pracy. Uwzględnia ona obserwację i opis 10 drzew okazowych w części ozdobnej parku-arboretum. W trakcie lekcji wykonywane są także rysunki pokroju znalezionych drzew i ich prezentacja.

Muzeum Leśnictwa, jedyne tego rodzaju muzeum w Polsce. W muzeum poznamy pracę leśników na przestrzeni dziejów. Stałą wystawę z zakresu przyrodniczych podstaw leśnictwa zatytułowano „Spotkanie z lasem”.. Budynek wzniesiony w 1854 roku z inicjatywy Jana Działyńskiego. Służył przez lata jako stajnia dla koni cugowych i pod wierzch oraz miejsce garażowania pojazdów.

Zwiedzanie Oficyny, w obiekcie, który w chwili przebudowy zamku Izabela Działyńska zaadoptowała na swoje mieszkanie zobaczymy obiekty związane z tradycjami myślistwa

Zwiedzanie zagrody żubrów, przekonamy się, że żubry można spotkać nie tylko w Białowieży.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać  do preferencji, wieku czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ