Wycieczki szkolne

Krajowe

Borne Sulinowo

 

Wyjazd do Bornego Sulinowa. Zwiedzanie z przewodnikiem ściśle związanym z tym miejscem. Przewodnik to mieszkaniec sąsiedniej miejscowości, który w okresie stacjonowania wojsk radzieckich penetrował owe tereny. Teraz jest do waszej dyspozycji. W szczegółach opowiada co i gdzie znajdowało się na tych tajnych terenach. Zobaczymy m.in. osiedle bloków mieszkalnych typu: Leningrad, budynek aresztu wojskowego, bunkry, Dom Oficera, Willa gen. Dubynina, pozostałości willi gen. Heinza Guderiana, dawny szpital wojskowy, silosy zbożowe przy ulicy towarowej, dawny plac apelowy wykorzystywany niegdyś na zbiórki, apele i ćwiczenia musztry wojskowej.
Góra Śmiadowska, czyli jeden z wielu bunkrów Wału Pomorskiego który powstawał w latach 1935/36 i składa się z sześciu obiektów połączonymi korytarzami. Łączna długość podziemnych korytarzy które będziemy z wami zwiedzać to ponad 250 metrów. Tunele co jakiś czas się rozwidlają, by poprowadzić nas w stronę dział strzelniczych lub pomieszczeń z amunicją. Niestety, wejścia te jeszcze nie są jeszcze możliwe do obejrzenia. Ostatni odcinek tunelu jest dość niski, a nad głową znajduje się stalowa płyta, która solidnie wzmacnia strop bunkra. Aby wydostać się z bunkru należy wspiąć się schodami na powierzchnię.
Extremalna przejażdżka po radzieckim poligonie pojazdem gąsienicowym. Przed rozpoczęciem przejażdżki wszyscy przejdziemy przymusowe przeszkolenie z zakresu obsługi sprzętu bojowego.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać  do preferencji, wieku czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ