Wycieczki szkolne

Krajowe

Dzień Indiański - Biskupin - Wenecja

 

 

Dzień I
Przejazd do Wiktorowa. Wielki wódz wprowadzi nas w indiańską fabułę. Następnie samodzielnie będziemy budować indiańskie namioty. Po wykonaniu zadania czas na indiańskie zabawy. Kolejnym etapem indiańskiego dnia będzie pokonanie urozmaiconego toru survivalowego. Weźmiemy udział w Indiańskiej grze zespołowej. Przeprawimy się przez jezioro indiańską łodzią w celu odnalezienia indiańskich przysmaków. Odpoczniemy chwilę przy ognisku, gdzie spróbujemy pieczonej Indiańskiej strawy. Po małym co nieco ruszymy na ratunek Jane, po ściance wspinaczkowej. Gdy uratujemy Jane, poszukamy skarbu przodków. Na koniec otrzymamy upominki od wodza. Obiadokolacja.

 

Dzień II
Śniadanie. Przejazd do Biskupina. Osada starożytna została odkryta w 1933 r. Na podstawie badanych elementów konstrukcyjnych osiedla stwierdzono, że powstało ono najprawdopodobniej w 738 roku p.n.e. Gród biskupiński był zasiedlony przez 150 lat. Na terenie osady znajdowało się ok. 106 domostw, usytuowanych rzędowo wzdłuż moszczonych drewnem 11 ulic. Na terenie muzeum zobaczyć można osadę obronną Łużyc, wioskę neolityczną z Epoki Kamienia, wioskę wczesnopiastowską, itp. Lepienie naczyń z gliny. Czas na zakup pamiątek. Przejazd kolejką wąskotorową. Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji jest największym tego typu skansenem na terenie Europy. Na jego terenie znajduje się obecnie ponad 70 eksponatów: lokomotyw, wagonów i drezyn. Najstarsze eksponaty pochodzą z XIX wieku, są to między innymi parowóz z 1899 roku i wagonik pocztowy – najmniejszy w Europie. Zwiedzający mogą także podziwiać urządzoną w skansenie poczekalnię, obrotnicę z 1908 roku, budkę dróżnika czy żuraw wodny, a w niektórych wagonach gabloty z wystawą przedmiotów związanych z kolejką. Powrót do miejsca zbiórki. 

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ