Wyjazdy indywidualne

Szczecin – Międzyzdroje – Kopenhaga – Helsingor – Malmö – Lund – Ystad

Dzień I (22.08.2022)

 

Wyjazd 7.00. Przejazd w okolice Gryfina. Krzywy Las. Tak dziwnego lasu nie ma w całej Polsce, wyjątkowa przyrodnicza osobliwość -  „Krzywy Las”.   Jest to skupisko około 100 zdeformowanych sosen rosnących na obszarze około 0,30 ha. Przejazd do Szczecina. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. M.in.: Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego,  Kościół św. Piotra i Pawła, Brama Królewska, pl. Żołnierza, pl. Lotników, Urząd Miejski, pl. zwycięstwa, pl. Orła Białego, miejsce urodzenia Carycy Katarzyny, Muzeum Narodowe, Pałac Klasycystyczny, Kościół św. Jana Ewangelisty, Brama Portowa. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień II (23.08.2022)

Śniadanie. Przejazd do Międzyzdrojów. Aleja gwiazd, molo. Kawcza Góra - punkt widokowy na klifie. Przejazd do Świnoujścia. Latarnia Morska, wejdziemy na najwyższą latarnię na polskim wybrzeżu Bałtyku i jedną z największych w Europie. Wysokość latarni sięga 68 metrów. Fort Gerharda, żywe muzeum, gdzie będziemy mogli na chwilę przenieść się w czasie! Na własnej skórze poczujemy co to znaczy wojskowa służba. Zwiedzimy fortecę pod opieką „podłego” pruskiego żołdaka. W czasie marszruty po terenie i wnętrzach Fortu poznamy jego historię, przechodząc jednocześnie kilka prób, które sprawdzą czy nadajemy się do wojskowej służby! Odwagi, ciemności i ... TAJEMNICA WOJSKOWA! Czas do dyspozycji grupy na promenadzie. Przejazd na terminal promowy. Odprawa, zaokrętowanie uczestników na pokład promu Scania. Zakwaterowanie w kabinach. Obiadokolacja. Wypłynięcie promu w morze. Czas dla grupy. Możliwość skorzystania z barów, sklepów, dyskoteka.

 

Dzień III (24.08.2022)

Przypłynięcie do Ystad w godzinach porannych. Śniadanie, opuszczenie promu. Przejazd jednym z najdłuższych połączeń między lądami w Europie, mostem Øresund do Kopenhagi. Zwiedzanie Kopenhagi. Jedno z największych miast Skandynawii, położone malowniczo nad cieśniną Sund. Strzeże go najsłynniejsza na świecie Mała Syrenka tuż przy Przystani Królewskiej. W stolicy Danii zobaczymy także m.in. Fontannę Bogini Gefion – największą fontannę Kopenhagii, Pałac Amalienborg, gdzie codziennie odbywa się odprawa Gwardii Królewskiej, a także siedzibę Parlamentu – Zamek Christiansborg oraz XVIII wieczną dzielnicę portowa Nyhavn. Czas wolny. Spacer po deptaku Stroget znanym mi.in. z najmodniejszych sklepów, restauracji i występów licznych artystów, muzyków. Godzinny Rejs po kanałach Kopenhagi. Obiadokolacja w restauracji w Kopenhadze. Zakwaterowanie w Malmö.

 

Dzień IV (25.08.2022)

Śniadanie. Przejazd do Lund, najbardziej znane jako ośrodek akademicki, znajduje się tutaj założony w 1666 roku uniwersytet, który jest jedną z największych placówek edukacyjnych w Skandynawii. W centrum Lund zobaczymy najstarszą Katedrę. Jest ona jedynym kościołem w stylu romańskim w całej Szwecji, a w środku obejrzymy imponujący zegar astronomiczny skonstruowany około 1380 roku. Spacerując po miasteczku przyjrzymy się tajemniczym kamieniom runicznym z epoki Wikingów. Przepłyniecie promem do duńskiego  miasta Helsingor. Zwiedzanie zamku Kronborg wraz z jego fortyfikacjami. Przejazd wzdłuż wybrzeża od Helsingor do Kopenhagi. Czas dla grupy w Kopenhadze. Przejazd mostem Øresund do  Malmö. Obiadokolacja.

 

Dzień V (26.08.2022)

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie Malmö, miasto to leży na samym południu Szwecji w prowincji Skania. Zabytkowa część, czyli Gamla Staden. Najbardziej charakterystycznym placem starego miasta jest Lilla Torg, który przylega do większego placu, Stortorget, gdzie znajduje się majestatyczny ratusz Rådhuset. Symbolem nowego miasta jest Turning Torso, najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji. Tuż obok można przespacerować się nadmorskim deptakiem z widokiem na most Öresund. Pomiędzy starym, a nowym miastem znajduje się park, Slottsparken jego charakterystycznym elementem jest zamkowy wiatrak Slottsmöllan. Na terenie parku znajduje się również najstarszy renesansowy zamek Malmöhus Slott, gdzie mieści się muzeum przyrodnicze i akwarium, a tuż obok jest Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie można obejrzeć kokpity samolotów, wnętrze symulatora kontroli lotów oraz budowę silnika odrzutowego. Jedną z największych atrakcji jest idealnie zachowana łódź podwodna U3. Wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji. Przejazd do Ales Stenar, kamienny monument składający się z prawie 60 głazów, tajemniczy Krąg Wikingów. Przypuszcza się, że kompleks ten wzniesiony został około 1000 do 1500 lat temu i prawdopodobnie pełnił funkcję miejsca kultu, obserwatorium astrologicznego lub grobowca dla przodków wikingów. Do tej pory nie wiadomo jednak, kto i w jakim celu go zbudował. Przejazd do Ystad, malownicze miasteczko portowe, które przyciąga średniowieczną szachulcową zabudową, pięknymi, gotyckimi kościołami. Odprawa na terminalu promowym. Zakwaterowanie w kabinach. Obiadokolacja. Późnym wieczorem wypłynięcie promu w morze. Czas dla grupy. Możliwość skorzystania z oferty sklepów, barów, dyskoteka.

 

Dzień VI (27.08.2022)

Przypłynięcie do Świnoujścia w godzinach porannych. Śniadanie, opuszczenie promu. Przejazd do Stargardu, Perły Pomorza. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Miasto leży na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, zaś jego najcenniejszym zabytkiem jest Kolegiata Najświętszej Marii Panny Królowej Świata. Jej potężna, monumentalna bryła, widoczna jest ze wszystkich dróg prowadzących do miasta. Uznawana za najpiękniejszy gotycki, ceglany kościół w Polsce. Przejdziemy staromiejskim szlakiem turystycznym o nazwie Klejnot Pomorza. Jego trasa wiedzie wzdłuż potężnych wałów, bastionów, koło baszt i bastei. M.in. zobaczymy basztę o nazwie Morze Czerwone. Ma ona wysokość 34 metrów i aż siedem kondygnacji. Brama Młyńska, unikat w skali europejskiej. W XV wieku została rozpięta nad korytem rzeki i niegdyś zabezpieczała port przed intruzami. Czas dla grupy.  Przyjazd około 19.00.

 

Termin: 22 – 27.08.2022

 

Cena: 1350 zł + 250 €/os. dla grupy min. 40 osób.

 

Cena zawiera: transport autokarem, przepłynięcie promem Świnoujście – Ystad – Świnoujście, noclegi w kabinie dwuosobowej, noclegi w hotelu ***, wyżywienie wg. programu, ubezpieczenie NNW i KL, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opłata na Turystyczny Fundusz Zwrotów, opłata za przejazd mostem Öresund, przeprawa promowa Helsingor  –  Helsingborg, bilety wstępów, opłaty drogowe i parkingowe, usługi przewodników, opieka pilota.

Oops...
Slider with alias vegas-1-1 not found.

CENA ZAWIERA

ŚNIADANIE

TAK

OBIADOKOLACJA

TAK

ZAKWATEROWANIE

TAK

BILETY DO ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

NIE

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ