Grecja – Śladami Św. Pawła
03–13.09.2020

Grecja – Śladami Św. Pawła
03–13.09.2020

 Śladami Świętego Pawła do Grecji

 

Dzień I 

Zbiórka o 4.00 Wyjazd 04.15. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię do Nowego Sadu Przyjazd do Hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w dalszą drogę przez Serbię, Bułgarię, Grecje. Przyjazd do Salonik. Zobaczymy między innymi Białą Wieżę – uważaną za symbol miasta, pomnik Aleksandra Wielkiego na koniu, Łuk Galeriusza, kościół św. Dymitra – najważniejszy kościół miasta. Przyjazd do Hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Filippi – dziś ruiny rzymskiego miasta – stąd św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną na naszym kontynencie. Msza Św. Przejazd do Kavalii (dawne Neapolis) – miasto portowe, to tutaj św. Paweł postawił swe pierwsze kroki na kontynencie europejskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

 

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do Verii, gdzie zatrzymał się św. Paweł. Msza Św. Zwiedzanie bizantyjskich klasztorów (słynne Meteory z XIV w.), które znajdują się na skalnych szczytach. Z dna doliny wyrastają w górę pionowe potężne wieże skalne na wysokość do 650 m n.p.m. Zwiedzimy dwa z sześciu czynnych, prawosławnych, średniowiecznych „wiszących klasztorów”. Klasztor męski – Wielkiego Meteora oraz klasztor żeński Agios Stefanos założonego w XIV wieku. Wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon gdzie poznamy proces ich powstawania. Możliwość zakupu ikon jak i innych pamiątek greckich. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień V

Śniadanie. Przejazd do Delf, które uważane były przez starożytnych Greków za środek ziemi. Zobaczymy centrum kultu Apolla w Adytonie. W muzeum podziwiać będziemy bezcenne dzieła świata antycznego, wśród których znajduje się najstarsza znana notacja muzyczna. Przejazd do Ossios Lukas, klasztor św. Łukasza, jest to jeden z trzech najlepiej zachowanych w Grecji bizantyjskich monastyrów. Przejazd do Aten. Zakwaterowanie. „Wieczór folklorystyczny” w greckiej tawernie na Place.

 

Dzień VI

Śniadanie. Zobaczymy m.in. Akropol z ruinami Propylejów, Partenonu, Erechtejonu, Areopagu - słynnego wzgórza trybunału sądowego i Rady Starszych, gdzie Paweł wygłosił swoją słynną mowę. Agory - starożytnego rynku, Forum Rzymskiego. Widziane ze wzgórza, starożytny cmentarz – Kerameikos, Wzgórze Filoppapusa, Obserwatorium Narodowe. Placa, historyczna dzielnica Aten usytuowana ponad starożytną agorą u stóp Akropolu i Plac Monastiraki. Czas dla grupy. Znajdują się tutaj kamienice z restauracjami i sklepami usytuowane są na krętych, zawsze gwarnych uliczkach. Dalsze zwiedzanie Aten. Objazd miasta. Łuk Hadriana i Olimpiejon, Trylogia Atenska (czyli akademia, uniwersytet i biblioteka), Ogrody Narodowe, postój przy Stadionie Panatenajskim. Postój, gdzie obejrzymy widowiskową zmianę warty przed Parlamentem w wykonaniu żołnierzy w charakterystycznych butach z pomponami. Przejazd do Koryntu. Po drodze postój przy Kanale Korynckim łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień VII

Śniadanie. Zwiedzanie ruin starożytnego Koryntu. Nawiedzimy miejsce, gdzie św. Paweł przemawiał do Koryntian. Przejazd do Myken, kolebka jednej z najstarszych cywilizacji, ze wspaniałą „Bramą Lwów” i legendarnym grobowcem Agamemnona. Zwiedzanie Nafplionu – urokliwego nadmorskiego miasteczka. Pierwszej stolicy niepodległej Grecji, gdzie znajduje się przepięknie położona twierdza wenecka. Następie udamy się do Epidauros. Zobaczymy antyczny teatr z IV w., mogący pomieścić 14 tysięcy widzów, słynny ze wspaniałej akustyki, ruiny sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków – Asklepiosa oraz Muzeum Sztuki Lekarskiej. Obiadokolacja.

 

Dzień VIII

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Spacer w Paleos Panteleimonas do urokliwej wioski górskiej. Czas na kawę. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień IX

Śniadanie. Przejazd w kierunku Węgier. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień X

Śniadanie. Zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem. Plac Bohaterów, najpiękniejszego placu stolicy. Następnie przejdziemy na dziedziniec Zamku Vajdahunyad, bajkowej budowli nad brzegiem jeziora. Przejedizmy autokarem aleją Andrassiego, najbardziej reprezentacyjną ulica miasta. Zobaczymy m.in. Operę, Instytut Goethego, Pałac Dreschlera, Plac Oktogon. Zwiedzimy Parlament, jedną z najpiękniejszych budowli Europy. Wejdziemy do Bazyliki św. Stefana, w której przechowywana jest zmumifikowana prawica świętego Stefana. Zobaczymy Wzgórze zamkowe m.in. Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Plac Św.Trójcy, Cukiernia Sissi, Pałac Budański, pomnikiem św. Stefana. Wzgórze Gellerta z którego rozpościera się piękny widok na Dunaj. Kościół Skalny. Czas wolny na deptaku Vaci utca. Obiadokolacja.

 

Dzień XI

Śniadanie. Przejazd w kierunku Poznania. Po drodze zwiedzanie z przewodnikiem Bratysławy. Wzgórze Zamkowe, Katedra św. Marcina, Stare Miasto, Pałac Prymasowski, Rynek Hviezdoslava. Obiad na trasie. Powrót do Poznania około 23.00. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

Termin: 3 – 13.09.2020

Cena: 2180 zł + 290 €/os.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM (WYSOKI POKŁAD, KLIMATYZACJA, BAREK, VIDEO, TOALETA)

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

NOCLEGI W HOTELACH *** I ****

TAK

SŁUCHAWKI SYSTEMY TOUR AUDIO GUIDE

TAK

UBEZPIECZENIE KL ORAZ NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

BIURO PIELGRZYMKOWE

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ