Wyjazdy firmowe

Zagraniczne

Sankt Petersburg

 

Dzień I

Spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku. Wylot do Sankt Petersburga. Przylot, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Wycieczka objazdowa po mieście. Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I („Miedziany Jeździec”), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, Smolny Sobór, krążownik Aurora i inne. Obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Zwiedzanie Twierdzy Piotropawłowskiej z soborem i więzieniem. Twierdza Piotropawłowska to najważniejsze miejsce na historycznej mapie Petersburga. Założenie miasta na Newie datuje się od rozpoczęcia budowy twierdzy w 1703 r. Jej zadaniem była obrona ujścia Newy i zdobytych w trakcie Wojny Północnej ziem. W obrębie murów twierdzy Piotropawłowskiej mieści się kilka muzeów i szczególnie interesujących zabytków architektury: sobór św. Piotra i Pawła z charakterystyczną, złotą iglicą (miejsce pochówku dworu Romanowych i pomnik sławy rosyjskiego oręża), Trubecki Bastion, który od czasu panowania Aleksandra II był głównym aresztem śledczym carskiej Rosji. Prawosławny sobór pw. śś. Piotra i Pawła na terenie Twierdzy Piotropawłowskiej jest jednocześnie grobowcem rosyjskich imperatorów i pomnikiem architektury piotrowskiego baroku. Mierząca 122,5 m. wysokości dzwonnica Piotropawłowskiego soboru, zwieńczona złotą szpilą z postacią anioła w locie jest jednym z symboli miasta. Wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim, rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką.

 

Dzień III

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Zwiedzanie soboru Spas na Krwi, tj. Soboru Zmartwychwstania Pańskiego. Wzniesiono go w latach 1883-1907 w miejscu, gdzie 1 marca 1881 r. w wyniku zamachu został śmiertelnie ranny car Aleksander II. Jest to swego rodzaju pomnik ku pamięci cara i jednocześnie największy pomnik sztuki rosyjskiej mozaiki. We wnętrzu świątyni mozaika w całości pokrywa ściany, kolumny i sklepienia! Jego ściany zdobią kamienne tablice, na których opisano najważniejsze, liberalne reformy Aleksandra II. Sama świątynia jest uosobieniem architektury cerkiewnej, charakterystycznej dla moskiewskiej Rusi. Zwiedzanie Ermitażu, jednego z najsławniejszych muzeów świata. Muzealne zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków. Ermitaż może się poszczycić jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana, bogate kolekcje flamandzkie i niderlandzkie (Rembrandt, Rubens), francuskie, hiszpańskie i nie tylko. Głównym gmachem kompleksu Ermitażu jest Pałac Zimowy, miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej. Rejs po rzekach i kanałach, niezwykła możliwość, aby poznać miasto od strony wody, zrelaksować się i wysłuchać opowieści przewodnika. Petersburg zajmuje pierwsze miejsce w ilości rzek i kanałów w Rosji, szczyci się również jedną z największych ilości mostów na świecie. Wiele mostów Sankt-Petersburga to nie tylko jego symbole, ale i ważne pomniki architektury upiększające miasto. Obiadokolacja.

 

Dzień IV

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Wyjazd na wycieczkę do miejscowości Puszkin (Carskie Sioło). Zwiedzanie Jekaterińskiego Pałacu z Bursztynową Komnatą, carskosielski zespół pałacowo-parkowy jest wspaniałym pomnikiem światowej architektury i parkowo-ogrodowej sztuki XVIII-XX w. Na terytorium parków rozmieszczono ponad sto pomników architektury, pałace, pawilony, mosty i marmurowe statuy, nadające romantycznej atmosfery parkowym zakątkom. Pałac to centralny punkt całego kompleksu, poraża swoim przepychem, utalentowany architekt Bartolomeo Rastrelli uważał go za swoje największe dzieło. Zachwycające są: sala balowa, „Złota Amfilada”, reprezentacyjne pokoje, a wśród nich sławna na całym świecie „Bursztynowa Komnata”. Zrabowana i zaginiona w czasie II WŚ, pieczołowicie odtwarzana przez kolejne kilkadziesiąt lat, dziś znów zachwyca kolejne pokolenia. Przejazd do miejscowości Peterhof. Zwiedzanie Dolnego Parku z kompleksem fontann. Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra”, to zarówno misterna architektoniczna ozdoba, jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim jako „Królestwo fontann” - przekonacie się o tym sami podczas wycieczki po Dolnym Parku. Czas na samodzielny spacer po parku. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja.

 

Dzień V

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski. Skontaktuj się z nami.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

UBEZPIECZENIE KL

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ