Pielgrzymki

Zagraniczne

Pielgrzymka - Meksyk

 

Dzień I

Spotkanie na lotnisku. Lot. Kolacja. Nocleg.

 

Dzień II

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja w restauracji w pobliżu piramid. Powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień III

Śniadanie w hotelu. Wizyta w Narodowym Muzeum Antropologii i Historii uważanym za jedno z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna, Msza Święta. Po południu, przejazd do dzielnicy Xochimilco i spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich, wśród niegdyś pływających ogrodów indiańskich. Obiadokolacja w stylu meksykańskim na łodziach. Mariachis i toast trunkiem narodowym - Tequilą. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą biegnącą wzdłuż słynnych wulkanów do stanu Puebla. Przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula do malowniczego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Przejazd do tętniącego życiem nocnym Veracruz. Kolacja. Wieczorny spacer po Veracruz. Nocleg

 

Dzień V

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Villahermosazwiedzanie Parku Olmeków: kompleksu archeologiczno – przyrodniczego. Przejazd do Palenque. Kolacja i nocleg.

 

Dzień VI

Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Po drodze wizyta pod kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Kolacja i nocleg.

 

Dzień VII

Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

 

Dzień VIII

Śniadanie. Przejazd przez góry Sierra Madre. Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, dawnej stolicy cywilizacji Zapoteków – Monte Alban. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia targi wyrobów indiańskich. Przyjazd do Oaxaca. Wieczorny spacer po centrum miasta ze Mszą Świętą w Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

 

Dzień IX

Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą, w scenerii charakterystycznych dla Meksyku kaktusów (krótka przerwa na zdjęcia) do najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla. Zwiedzanie kolonialnej Starówki: kościół św. Dominika, Katedra. Dalszy przejazd do „srebrnego miasta” Taxco. Przyjazd późnym wieczorem. Kolacja.

 

Dzień X

Śniadanie. Zwiedzanie Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta. Wizyta w barokowym kościele Św.Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerię różnych filmów i koncertów znanych światowych artystów - zwiedzanie. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień XI

Czas wolny na odpoczynek w hotelu przy plaży w formule All Inclusive.

 

Dzień XII

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Po obiedzie wyjazd z Acapulco w kierunku miasta Meksyk. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

 

Dzień XIII

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Guadalupe na uroczystą Mszę Świętą odpustową (Msza Róż) w Bazylice, odprawianą przez Prymasa Meksyku w rocznicę cudownych objawień na Wzgórzu Tepeyac. Czas wolny. Transfer na lotnisko. 

 

Dzień XIV

Przylot i zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

NOCLEGI W HOTELACH **** W CZASIE OBJAZDÓWKI W CZĘŚCI WYPOCZYNKOWEJ W ACAPULCO; POKOJE DWUOSOBOWE Z ŁAZIENKĄ

TAK

TRANSFERY I PRZEJAZDY KLIMATYZOWANYM AUTOKAREM

TAK

MSZE ŚWIĘTE W KOŚCIOŁACH EWENTUALNIE W SPECJALNIE ZAMÓWIONYCH SALACH W HOTELACH

TAK

BILETY WSTĘPU DO WSZYSTKICH MUZEÓW, STREF ARCHEOLOGICZNYCH, PARKÓW NARODOWYCH I INNYCH ATRAKCJI WYNIKAJĄCYCH Z PROGRAMU

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

UBEZPIECZENIE KL ORAZ NNW

TAK

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ