Pielgrzymki

Zagraniczne

Liban - śladami św. Charbela

 

Dzień I

Transfer na lotnisko. Wylot do Libanu. Transfer do hotelu. Nocleg.

 

Dzień II

Późne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Sydonu, miasta biblijnego, w którym nauczał Jezus. Stanowi ono część Ziemi Świętej, a w nim; zamek morski Krzyżowców, pałac rodzinny Debbane, targ, przejazd uliczkami miasta. Przejazd do Tyru. Ruiny starożytnej nekropolii, hipodrom, ulice kolumnowe. Przejazd do Maghdouche, nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Wadi Kadisza tzw. Doliny Świętych, doliny z wieloma kaplicami, jaskiniami i pustelniami, z dwunastowiecznymi freskami. Nawiedzenie klasztoru św. Antoniego w Qozhaya. Przejazd do Lasu Bożych Cedrów, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajdującego się na wysokości ok. 2000 m. n.p.m. Lasu cedrowego, który wspomniany był w Starym Testamencie. Przejazd do Bakaa Kafra, wioski urodzenia Św. Charbela oraz Bacharre, miasta gdzie urodził się libański poeta Khalil Gibran. Znajduje się tu muzeum poety. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do Annaja, ważnego chrześcijańskiego centrum pielgrzymkowego, ze względu na relikwie św. Charbela Machlufa. Znajdują się one w monasterze Świętego Marona. Zwiedzanie klasztoru, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelni pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła, gdzie przebywał do śmierci. Przejazd do monastyru Świętego Józefa w Jarabta, miejsca pochówku i kultu Świętej Rafki, która jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka - wyprasza im skutecznie łaski uzdrowienia. Wizyta w Kfifane, miejscowości związanej ze świętym Nimatullachem Al-Hardinim, którego ciało nie ulega zepsuciu, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela. Obiadokolacja. Powrót do hotelu.

 

Dzień V

Śniadanie. Przejazd do sanktuarium w Himlaya, miasteczku rodzinnym św. Rafki. Wizyta w Zahleh, zwiedzanie sanktuarium, wjazd na statuę Matki Bożej. Przejazd do Doliny Bekaa. Zwiedzanie Baalbecku, z kompleksem świątynnym, największym i jednym z najlepiej zachowanych przykładów budowli rzymskich na Bliskim Wschodzie. Na koniec wizyta w Ksara, zwiedzanie i degustacja wina. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień VI

Śniadanie. Przejazd do słynnych, dwupoziomowych jaskiń Jeita. Spacer oraz przepłynięcie łodziami. Jaskinie umieszczono na liście siedmiu cudów świata. Przejazd do Byblos, najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, eksportującego drewno cedrowe do Egiptu. Zabytki miasta są wpisane na listę UNESCO. To w tym mieście powstał alfabet fenicki. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu w Harisie. Ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok na zatokę Jounieh. Obiadokolacja. Powrót do hotelu.

 

Dzień VII

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Deir el Qamar, miejsca byłej siedziby rządu Libanu, bogato dekorowany pałac Beiteddine, rezydencję tureckiego gubernatora, który jest jednym z lepszych przykładów nowożytnej architektury arabskiej w całym Libanie. Zwiedzanie Bejrutu. Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie Muzeum Narodowego, wizyta na polskim cmentarzu, gdzie pochowana jest między innymi Hanka Ordonówna. Corniche, tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień VIII

Wykwaterowanie w nocy. Transfer na lotnisko. Przelot. Zakończenie pielgrzymki o wczesnych godzinach popołudniowych.

Kolejność programu może ulec zmianie.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski. Skontaktuj się z nami.

 

UWAGA! Paszport musi być ważny min. 6 od planowanej daty wylotu. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby posiadające w paszportach stemple graniczne lub wizę Izraelską; posiadające w paszportach stemple graniczne Jordańskie lub Egipskie, ale nie mające dowodu na to, że ich wyjazd lub wyjazd w trakcie danego pobytu nie odbywał się przez Izrael (potrzebne stemple Jordańskie lub Egipskie w obie strony, wjazd i wyjazd).

 

CENA ZAWIERA:

PRZELOTY Z BAGAŻEM PODRĘCZNYM DO 8 KG ORAZ BAGAŻEM GŁÓWNYM DO 23 KG.

TAK

TRANSFER NA LOTNISKO

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

UBEZPIECZENIE KL DO WYSOKOŚCI 30 000 EURO

TAK

UBEZPIECZENIE NNW DO WYSOKOŚCI 2000 EURO

TAK

OPŁATY LOTNISKOWE I ADMINISTRACYJNE

TAK

PRZEJAZD AUTOKAREM ( WYSOKI POKŁAD, KLIMATYZACJA, BAREK, VIDEO, TOALETA)

TAK

WYŻYWIENIE: 6 ŚNIADAŃ, 6 OBIADOKOLACJI

TAK

7 NOCLEGÓW W HOTELU *** I ****

TAK

POKOJE 2 I 3 OSOBOWE

TAK

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ