Pielgrzymki

Zagraniczne

Fatima i Santiago De Compostella

 

Dzień I

Transfer na lotnisko. Wylot do Portugalii. Przejazd do Tomar - zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Nawiedzenie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty obiadokolacja. Msza Św. i udział w wieczornym nabożeństwie maryjnym z procesją ze świecami.

 

Dzień II

Śniadanie. Uroczysta Msza Św. w Bazylice a po Niej czas wolny. Droga krzyżowa. Wioska Valinhos – miejsce objawień Anioła Portugalii oraz do Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach i procesji światła. Nocleg.

 

Dzień III

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaca: gotycki klasztor cystersów. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

 

Dzień IV

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Po drodze postój w Porto – zwiedzanie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO portu, most żelazny z XIX w., oraz zwiedzanie Bragi - głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – m.in. Ratusz, Katedra, Msza Św. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień V

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, Msza Św. Spacer uliczkami zabytkowego Starego Miasta. Przejazd w kierunku Lizbony na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień VI

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - Katedra, kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Obiadokolacja i nocleg na Atlantykiem.

 

Dzień VII

Śniadanie. Wyjazd do Sintry, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Portugalii będącego ulubionym miejscem letniego odpoczynku portugalskich królów. Przejazd do najbardziej na zachód wysuniętego fragmentu kontynentalnej Europy – Przylądka Roca, który przez długi czas w świadomości Europejczyków był końcem znanego im świata… Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień VIII

Śniadanie. Wyjazd na lotnisko w Lizbonie. Przelot. Zakończenie pielgrzymki w godzinach popołudniowych.

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski. Skontaktuj się z nami.

CENA ZAWIERA:

TRANSFER NA LOTNISKO

TAK

PRZELOT SAMOLOTEM

TAK

OPŁATY LOTNISKOWE

TAK

PRZEJAZD KLIMATYZOWANYM AUTOKAREM

TAK

NOCLEGI W HOTELACH *** I ****

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

WYŻYWIENIE WYPISANE PROGRAMIE

TAK

UBEZPIECZENIE KL ORAZ NNW

TAK

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ