Wycieczki szkolne

Zagraniczne

Spacer w chmurach – Wiedeń – Przepaść Macocha

 

Dzień I

Przejazd do Czech. Sky Walk czyli spacer w chmurach, który możliwy jest w Resorcie Dolni Morava to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Wieża o wysokości 55 metrów znajduje się na zboczu góry Slamnik na wysokości 1116 m n.p.m. Poprzez swoje położenie gwarantuje doskonałe widoki na cały Masyw Śnieżnika z malowniczą doliną rzeki Morawy. Po zdobyciu najwyższego piętra mamy dwie możliwości, zawrócić drewnianą ścieżką lub użyć bezpiecznie wyprofilowanej zjeżdżalni o długości 101 m – emocje gwarantowane! Obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Hundertwasser Haus, jeden z najsłynniejszych dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera. Koncepcją twórcy jest nawiązanie dialogu z przyrodą – na tarasach, balkonach i w innych niespodziewanych miejscach rośnie wiele roślin. Ponadto zastosowano wiele rozwiązań, które mają na celu ucieczkę od linii prostych i regularności. Przejazd tzw. „Ringiem” m.in: Kościół Wotywny, Ratusz, Teatr Zamkowy, Opera, Parlament, gmachy Muzeum Przyrodniczego i Historii Sztuki, pomnik Marii Teresy. Spacer historycznym centrum miasta, pełne zabytków z wszystkich epok historycznych z przewagą XIX-wiecznego historyzmu i secesji przełomu XIX i XX w. w 2001 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in Katedrę św. Szczepana, Hoffburg. Wzgórze Kahlenberg i Kaplica Jana III Sobieskiego. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Morawski Kras - Jaskinia Punkvy, rejs podziemną rzeką. Znana na całym świecie przepaść Macocha ma głębokość ponad 138 metrów i jest największą przepaścią tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie. Górna jej część ma 174 metry długości oraz 76 metrów szerokości. Na skraju przepaści są dwa widokowe mostki. Atrakcją jest podziemna rzeka Punkva. Cały kompleks reprezentuje kilkadziesiąt kilometrów jaskiń, przez które częściowo przepływają wody. 

 

Programy są propozycjami ramowymi. Atrakcje możemy dobrać do preferencji, wieku, czy możliwości finansowych grupy.

 

Ceny ustalane są indywidualnie, zależnie od:
• miejsca wyjazdu
• liczebności grupy oraz liczby opiekunów
• terminu wyjazdu
• wybranych atrakcji

 

Organizujemy wyjazdy z całej Polski.

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

BILETY WSTĘPÓW

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

TAK

UBEZPIECZENIE NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ