Wyjazdy indywidualne

Bratysława – Budapeszt – Zakole Dunaju – Jezioro Balaton – Morawy

Bratysława – Budapeszt – Zakole Dunaju – Jezioro Balaton – Morawy

 

Dzień I

Zbiórka Bydgoszcz; 4.00. Wyjazd o 4.15

Zbiórka Poznań; 5.45. Wyjazd o 6.00

Przejazd do Bratysławy, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wzgórze Zamkowe, Katedra św. Marcina, Stare Miasto, Pałac Prymasowski, Rynek Hviezdoslava. Obiadokolacja. Nocleg w Bratysławie.

 

Dzień II

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Most Łańcuchowy Széchenyiego, jeden z ostatnich zachowanych mostów o takiej konstrukcji. Wpisane na Listę UNESCO Wzgórze Zamkowe m.in. Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Plac Św. Trójcy, Cukiernia Sissi, Pałac Budański, pomnik św. Stefana. Spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami. Wzgórze Gellerta, z którego rozpościera się piękny widok na Dunaj. Wizyta w hali targowej Vásárcsarnok, z tradycyjnymi węgierskimi wyrobami. Czas wolny na deptaku Vaci utca. Obiadokolacja.

 

Dzień III

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Budapesztu; Wyspy Małgorzaty, następnie przejazd na Plac Bohaterów, najpiękniejszy plac stolicy. Lasek Miejski, jedno z ulubionych miejsc budapeszteńczyków, w którym mieszczą się m.in. : ogród zoologiczny, jeden z najstarszych i najpiękniejszych na świecie oraz kąpielisko Széchenyiego. Dziedziniec Zamku Vajdahunyad, bajkowej budowli nad brzegiem jeziora. Przejazd autokarem aleją Andrassiego, najbardziej reprezentacyjną ulica miasta, łącząca plac Bohatrów z placem Elżbiety. Zobaczymy m.in. Operę, Instytut Goethego, peszteński Broadway, Dom Terroru, Pałac Dreschlera, Plac Oktogon. Podejdziemy na plac Kossutha, zobaczymy Parlament, jedna z najpiękniejszych budowli Europy. Wejdziemy do Bazyliki św. Stefana, w której przechowywana jest zmumifikowana prawica świętego Stefana. Czas wolny na  deptaku Vaci utca. Możliwy pobyt na basenach termalnych w Budapeszcie (za dodatkową opłatą). Obiadokolacja w hotelu. Wieczorny rejs po Dunaju.

 

Dzień IV

Śniadanie. Zwiedzanie Zakola Dunaju z przewodnikiem. Esztergom, religijna stolica Węgier, bazylika koronacyjna i siedziba prymasa Węgier. Przejazd do Wyszehradu dawnej rezydencji królewskiej, zwiedzanie twierdzy z piękną panoramą Zakola Dunaju. Szentendre, malownicze miasteczko położone na zboczach naddunajskich wzgórz. Spacer po centrum oraz zwiedzanie jedynego w świecie Muzeum Marcepana. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja w restauracji z kapelą cygańską i programem artystycznym.

 

Dzień V

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd  nad Balaton. Przejazd do urokliwej miejscowości Tihany z piękną panoramą na jezioro Balaton, zwane węgierskim morzem. Balatonfured, miejsce, gdzie w XVII w. zapoczątkowana została tradycja kąpieli nad Balatonem. Czas dla grupy. Przejazd do hotelu w Brnie. Obiadokolacja.

 

Dzień VI

Śniadanie. Morawski Kras - Jaskinia Punkvy, rejs podziemną rzeką. Znana na całym świecie przepaść Macocha ma głębokość ponad 138 metrów i jest największą przepaścią tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie. Górna jej część ma 174 metry długości oraz 76 metrów szerokości. Atrakcją jest podziemna rzeka Punkva. Cały kompleks reprezentuje kilkadziesiąt kilometrów jaskiń, przez które częściowo przepływają wody. Obiad na trasie do Polski. Przyjazd około 22.00

 

 

 

Termin: 21 - 26.08.2021

 

Cena: 1100 zł + 200 € dla grupy 40 uczestników

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

NOCLEGI W HOTELACH *** I ****

TAK

SŁUCHAWKI SYSTEMY TOUR AUDIO GUIDE

TAK

UBEZPIECZENIE KL ORAZ NNW

TAK

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ