Wycieczki szkolne

Bratysława – Budapeszt – Zakole Dunaju – Jezioro Balaton – Morawy

Bratysława – Budapeszt – Zakole Dunaju – Jezioro Balaton – Morawy

 

Dzień I

Zbiórka o 3.00. Wyjazd o 3.15. Przejazd do Bratysławy, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wzgórze Zamkowe, Katedra św. Marcina, Stare Miasto, Pałac Prymasowski, Rynek Hviezdoslava. Przejazd do Budapesztu. Obiadokolacja.

 

Dzień II

Śniadanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Most Łańcuchowy Széchenyiego, jeden z ostatnich zachowanych mostów o takiej konstrukcji. Wpisane na Listę UNESCO Wzgórze Zamkowe m.in. Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Plac Św.Trójcy, Cukiernia Sissi, Pałac Budański, pomnik św. Stefana. Spacer wąskimi, brukowanymi uliczkami. Wzgórze Gellerta z którego rozpościera się piękny widok na Dunaj. Wizyta w hali targowej Vásárcsarnok, z tradycyjnymi węgierskimi wyrobami. Czas wolny na deptaku Vaci utca. Obiadokolacja w restauracji z kapelą cygańską i programem artystycznym.

 

Dzień III

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Budapesztu. Wyspy Małgorzaty, następnie przejazd na Plac Bohaterów, najpiękniejszy plac stolicy. Lasek Miejski, jedno z ulubionych miejsc budapeszteńczyków, w którym mieszczą się m.in. : ogród zoologiczny, jeden z najstarszych i najpiękniejszych na świecie oraz kąpielisko Széchenyiego. Dziedziniec Zamku Vajdahunyad, bajkowej budowli nad brzegiem jeziora. Przejazd autokarem aleją Andrassiego, najbardziej reprezentacyjną ulica miasta, łącząca plac Bohatrów z placem Elżbiety. Zobaczymy m.in. Operę, Instytut Goethego, peszteński Broadway, Dom Terroru, Pałac Dreschlera, Plac Oktogon. Podejdzimy na plac Kossutha, zobaczymy Parlament, jedna z najpiękniejszych budowli Europy. Wejdziemy do Bazyliki św. Stefana, w której przechowywana jest zmumifikowana prawica świętego Stefana. Czas wolny na  deptaku Vaci utca. Możliwy pobyt na basenach termalnych w Budapeszcie (za dodatkową opłatą). Obiadokolacja w hotelu. Rejs po Dunaju.

 

Dzień IV

Śniadanie. Zwiedzanie Zakola Dunaju z przewodnikiem. Esztergom, religijna stolica Węgier, bazylika koronacyjna i siedziba prymasa Węgier. Przejazd do Wyszehradu dawnej rezydencji królewskiej, zwiedzanie twierdzy z piękną panoramą Zakola Dunaju. Szentendre, malownicze miasteczko położone na zboczach naddunajskich wzgórz. Spacer po centrum oraz zwiedzanie jedynego w świecie Muzeum Marcepana. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja.

 

Dzień V

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd  nad Balaton. Przejazd do urokliwej miejscowości Tihany z piękną panoramą na jezioro Balaton, zwane węgierskim morzem. Balatonfured, miejsce, gdzie w XVII w. zapoczątkowana została tradycja kąpieli nad Balatonem. Czas dla grupy. Przejazd do Mikulova w Czechach. Spacer po mieście: Zamek, Synagoga, Święte Wzgórze z którego roztacza się przepiękna panorama na Mikulov i morawskie winnice. Przejazd do hotelu w Brnie. Obiadokolacja.

 

Dzień VI

Śniadanie. Morawski Kras. Jaskinia Katarzyńska, wejście do jaskini znajduje się w głębokim kanionie. Główne pomieszczenie ma rozmiary 95x44x20 metrów i jest największym, udostępnionym do zwiedzania podziemnym pomieszczeniem w Czeskiej Republice. Doskonała akustyka tego pomieszczenia jest okazjonalnie wykorzystywana na koncerty muzyczne. Do najpiękniejszych części jaskini należą ‘’Czarownice’’ i ‘’Bambusowy lasek’’, składający się z cennych, kilka metrów wysokich stalagmitów. Znana na całym świecie przepaść Macocha ma głębokość ponad 138 metrów i jest największą przepaścią tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie. Górna jej część ma 174 metry długości oraz 76 metrów szerokości. Obiad na trasie do Polski. Przyjazd około 23.00

 

 

 

Termin: 17 - 22.08.2020

Cena: 950 zł + 180 € dla grupy 44 uczestników
Cena: 1050 zł + 180 € dla grupy 40 uczestników
Cena: 1100 zł + 200 € dla grupy 35 uczestników

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD AUTOKAREM

TAK

OPIEKĘ PILOTA

TAK

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

TAK

NOCLEGI I WYŻYWIENIE WG. PROGRAMU

TAK

NOCLEGI W HOTELACH *** I ****

TAK

SŁUCHAWKI SYSTEMY TOUR AUDIO GUIDE

TAK

UBEZPIECZENIE KL ORAZ NNW

TAK

Jeśli zainteresowała Ciebie ta oferta, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące wycieczki

BIURO PIELGRZYMKOWE

+48 52 340 18 48

ZADZWOŃ!

PROMOCJE

POLECAMY RÓWNIEŻ